شهید بهروز شیخ‌سفلی میزبان ویژه سفیران امام مهربانی(ع)

خادمیاران و یاوران رضوی کانون ایثار و شهادت منطقه ۱۴ با حضور در بیت شهید والامقام بهروز شیخ‌سفلی از خانواده معظم ایشان تجلیل کردند.

به گزارش شبکه خادمان رسانه ای کانون های خدمت رضوی استان تهران، اعضای کانون ایثار و شهادت در راستای تکریم‌ و بزرگداشت خانواده معزز شهدا در معیت پرچم‌ متبرک حضرت علی ابن موسی(ع) میهمان شهید مفقودالاثر بهروز شیخ‌سفلی بودند.

محمدرضا شکوری مسئول کانون ایثار و شهادت خدمت رضوی منطقه دارالمومنین با اشاره به سخنان مادر شهید در این دیدار درباره فرزندش گفت: با توجه به اینکه شهید بهروز ۷ماهه متولد شده بود، پزشکان امیدی به زنده ماندن او نداشتند؛ اما با دعای مادر خداوند متعال ایشان را به‌عنوان ذخیره‌ و سرباز راه اسلام حفظ کرد تا در روزگار جنگ دنیایِ کفر علیه جبهه حق یاری‌گر دین خدا باشد.

وی با بیان اینکه شهید شیخ‌سفلی مقید به حضور در مسجد محل و پایگاه بسیج بوده، افزود: شهید بهروز پس از پایان دوره دبیرستان قصد عزیمت به جبهه را می‌کند که با مخالفت مادر روبه‌رو می‌شود تا اینکه در عالم خواب می‌بیند که مقابل منزل حضرت صدیقه طاهره(س) در حال گریه است و حضرت به ایشان می‌فرمایند نگران‌ نباش، پیش ما می‌آیی و همین خواب حجت را بر مادر برای حضور شهید در مناطق عملیاتی تمام‌ می‌کند و در نهایت شهید بهروز شیخ‌سفلی در همان اعزام اول در عملیات بیت‌المقدس در سال ۶۲ به درجه رفیع شهادت نائل می‌شود.

مسئول کانون ایثار و شهادت منطقه ۱۴ اظهار داشت: این شهید بزرگوار علاوه‌بر داشتن مهارت‌های فنی و ابتکارات متعدد در این حوزه؛ بسیار اهل مطالعه بوده که به‌واسطه همین به بینش سیاسی عمیقی دست پیدا می‌کند؛ به‌طوری‌که از ابتدا مخالفت خود را با بنی‌صدر آشکارا بیان می‌کرده و درباره او به روشنگری می‌پرداخته است.

شکوری در پایان ضمن اشاره به اینکه خواهران شهید با نقل خاطرات برادر خود بسیار منقلب بودند، گفت: رابطه قلبی میان شهید و اعضای خانواده بسیار عمیق بود و پس از گذشت این سال‌ها داغ شهادت شهید بهروز هنوز کهنه نشده و مادر پس از گذشت قریب به چهل سال از شهادت فرزندش هنوز چشم‌انتظار بازگشتش است.

گفتنی است خادمیاران در این‌ محفل نورانی و به یادماندنی از این مادر شهید با اهدای هدایایی تقدیر کردند.

شهید بهروز شیخ‌سفلی طبق اظهارات همرزمانش؛ هنگام‌ جانفشانی در عملیات بیت‌المقدس در محاصره دشمن بعثی گرفتار و مجروح می‌شود و به اسارت در می‌آید. به همین دلیل تا سال ۸۲ شهادت ایشان محرز و تایید نشد.

اما پس از فروپاشی حزب بعث و بررسی‌های صورت گرفته؛ نشانی از این شهید مظلوم در اسارتگاه‌های بعثی‌ها پیدا نشد و بنیاد شهید دهم خردادماه را به‌عنوان‌ روز شهادت وی اعلام‌ کرد.

این دیدار هم‌ بدون اطلاع از این موضوع؛ مقارن با سالگرد شهادت شهید بهروز شیخ‌سفلی صورت گرفت که مصداق بارز کلام الهی مبنی بر زنده‌بودن شهدا است و نشان از دعوت ویژه شهید از سفیران امام‌ مهربانی دارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر : QR Code For:  شهید بهروز شیخ‌سفلی میزبان ویژه سفیران امام مهربانی(ع)

مطلب پیشنهادی

ذبح قربانی و توزیع گوشت بین نیازمندان منطقه ۱۹ تهران

سنت قربانی کردن یک عمل عبادی و نماد تسلیم و اطاعت از خداوند است. توزیع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *