دیدار خادمیاران منطقه ١۴ تهران با خانواده قهرمان سوسنگرد شهید علی تجلایی

به همت خادمیاران کانون ایثار و شهادت منطقه ١۴ تهران، برنامه دیدار، تکریم و تجلیل از خانواده معظم شهید دفاع مقدس علی تجلایی انجام شد.

به گزارش شبکه خادمان رسانه ای کانون های خدمت رضوی استان تهران، خادمیاران کانون ایثار و شهادت خدمت رضوی منطقه ۱۴ تهران در معیت پرچم های متبرک حرمین امیرالمومنین(ع)، امام حسین(ع)، حضرت عباس(ع)، حضرت زینب(س) و امام رضا(ع) و قرائت صلوات خاصه امام مهربانی ها، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) با خانواده شهید علی تجلایی دیدار و با اهدا تبرکات رضوی از خانواده این شهید والامقام تجلیل کردند.

در این دیدار مریم تجلایی دختر شهید گفت: بنده مریم تجلایی فرزند بزرگ شهید علی تجلایی هستم. از پدر و مادر، تنها من و خواهرم به یادگار مانده ایم.

وی افزود: باباعلی وقتی به شهادت رسیدند من ۴ ساله و خواهرم ۹ ماه بودند. به دلیل سن کم، من هر چه از پدرم آموختم از تربیت مادرم بوده است و می شود به گونه ای گفت “من مدیون مادر هستم”.

وی ادامه داد: بابا نامه ای مخصوص من نوشته بودند که مادرم در سن ۱۸ سالگی به من دادند تا به بلوغ فکری رسیده باشم.

دختر شهید گفت: مادرم نیز در ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ فوت شدند. در رابطه با مادرم می توان گفت، ایشان همسری بودند که همیشه چشم هایش گریان و لب‌هایش خندان بود و بعد از ۳۸ سال فراق، هنوز عاشقانه علی را دوست داشت.

وی در پایان گفت: باباعلی مفقودالاثر هستند و به پاس قدردانی از مادر، ایشان در مزار پدر دفن شده اند.

در ادامه دیدار برادر همسر شهید، به بیان خاطراتی از شهید پرداخت و گفت: یکی از شاخصه‌های شهید، عبادت و راز و نیاز بود و صدای ناله و راز و نیاز با خدای ایشان، همه را منقلب می کرد.

وی گفت: عقد شهید را آیت الله مدنی خواند و به هنگام عقد خواهرم مدام گریه می کرد، از او که دلیل گریه هایش را پرسیدم گفت: علی آقا به من گفته اگر واقعاً من را دوست داری دعا کن شهید بشوم، که دعای سر عقد هیچ وقت بر نمی گردد و سرانجام هم همان شد و علی آقا شهید شد.

شهید علی تجلایی در سال ۱۳۳۸ در شهرستان تبریز به دنیا آمد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ١٣۵٨ به عضویت سپاه پاسداران درآمد و از فرماندهان نامدار دفاع مقدس، ابتکارات و اقداماتی را در روزهای جنگ تحمیلی انجام داده که هر کدام از آنها برای اسوه شدن او کافی است.

شهید تجلایی قائم مقام فرمانده قرارگاه ظفر و فرمانده طرح و عملیات قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) ستاد کل نیروهای مسلح معروف به «علی رگبار» در ۲۵ اسفندماه ۱۳۶۳ طی عملیات «بدر» شهید شد و پیکرش تاکنون مفقود و گمنام مانده است.

در پایان این دیدار خادمیاران از خواهر و خانواده عزیز آن شهید والا مقام با اهدا تبرکات رضوی تجلیل به عمل آوردند.

لینک کوتاه خبر : QR Code For:  دیدار خادمیاران منطقه ١۴ تهران با خانواده قهرمان سوسنگرد شهید علی تجلایی

مطلب پیشنهادی

اعزام خانواده محروم اسلامشهری به مشهد مقدس در شب تاسوعا

خادمیاران کانون خدمت رضوی شهرستان اسلامشهر در تداوم خدمت رسانی به محرومان یک خانواده محروم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.